17 dzień czerwca 2019 roku przejdzie do historii naszej parafii. I to nie tylko ze względu na to, że tego dnia wspominaliśmy w kalendarzu liturgicznym naszego patrona - św. Brata Alberta, a więc był to również dzień naszego parafialnego odpustu. Jednakże odpustowa Msza św. o godz. 18:00 zgromadziła tego dnia w naszej światyni licznie przybyłych parafian, kapłanów i wielu gości. Podczas tej Mszy św. ks. Kanonik Roman Januszewski dziękował bowiem - a my wraz z nim - za 34 lata proboszczowskiej posługi w naszej parafii. Zgodnie z dekretem J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity ks. Kanonik Roman przeszedł bowiem na zasłużoną emeryturę, jednak pozostaje nadal w naszej parafii i będzie wciąż aktywnie włączał się w posługę duszpasterską.
Zdjęcia z uroczystości pożegnania ks. Kanonika Romana można obejrzeć tutaj.