Dziękujemy!

Pożegnanie ks. Proboszcza Romana Januszewskiego

17 czerwca 2019

17 dzień czerwca 2019 roku przejdzie do historii naszej parafii. I to nie tylko ze względu na to, że tego dnia wspominaliśmy w kalendarzu liturgicznym naszego patrona - św. Brata Alberta, a więc był to również dzień naszego parafialnego odpustu. Jednakże odpustowa Msza św. o godz. 18:00 zgromadziła tego dnia w naszej światyni licznie przybyłych parafian, kapłanów i wielu gości. Podczas tej Mszy św. ks. Kanonik Roman Januszewski dziękował bowiem - a my wraz z nim - za 34 lata proboszczowskiej posługi w naszej parafii. Zgodnie z dekretem J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity ks. Kanonik Roman przeszedł bowiem na zasłużoną emeryturę, jednak pozostaje nadal w naszej parafii i będzie wciąż aktywnie włączał się w posługę duszpasterską.

Zdjęcia z uroczystości pożegnania ks. Kanonika Romana można obejrzeć tutaj.

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.

Johann Wolfgang Goethe

 


Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
113 0.073462009429932