Parafialne zmiany

Zmieniamy się dla Was!

31 sierpnia 2019

Tegoroczny okres wakacyjny dla naszej parafii był nie tylko czasem spokoju i odpoczynku, ale także czasem wielu zmian i intensywnej pracy.

Zaczęło się od zmian personalnych. W czerwcu pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę wieloletniego pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego naszego kościoła - ks. Kanonika Romana Januszewskiego. Przywitaliśmy także nowego proboscza - ks. Kanonika Macieja Sobczaka.

Zmiany nastąpiły również wśród księży wikariuszy. 1 lipca po rocznym pobycie w naszej parafii opuścił nas ks. Krzysztof Spławiński, a na jego miejsce przybył ks. Michał Zegarski.

Nasza parafia zmienia się także pod względem estetycznym. Trwają wciąż prace gospodarcze - porządkujemy teren wokół kościoła i plebanii. W pierwszych dniach września prace remontowe rozpoczną się w biurze parafialnym, dlatego już teraz z góry przepraszamy za wszelkie utrudnienia związane z funkcjonowaniem kancelarii parafialnej. A dla wygody i komfortu penitentów w naszym kościele pojawił się też nowy konfesjonał.

Wiara pozwala nam pojąć, że istnieje coś niepojętego.

św. Anzelmz Canterbury