Królowa Różańca Świętego

Październik miesiacem modlitwy różańcowej

7 października 2019

W poniedziałek, 7 października, czyli w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej podczas wieczornej Mszy św. byliśmy świadkami ważnego wydarzenia. Ks. Janusz - opiekun naszej parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca, poświęcił nową figurę Matki Bożej Fatimskiej, ufundowaną przez członków tej wspólnoty. Figura ta przez cały październik będzie ostawiona w prezbiterium, aby towrzyszyć naszej różańcowej modlitwie. Ks. Janusz poświęcił także różańce dzieciom przygotowującym się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Po zakończeniu Mszy św. w salce pod kościołem odbyło się spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Rózańca wraz z ks. opiekunem.

Zachęcamy nowe osoby do wstąpienia do Wspólnoty Żywego Rózańca, aby mocą tej potężnej modlitwy upraszać obfitość łask dla naszej parafii i wszystkich parafian.

Zdjęcia z wydarzeń można oglądać w galerii.

Im świętsza jest prawda.. tym pokorniejszy powinien być ten, kto ją głosi.

Mikołaj Gogol