Nowy Rok 2020

29 grudnia 2019

Już niedługo pożegnamy stary 2019, a rozpoczniemy nowy 2020 rok. Zapraszamy we wtorek, 31 grudnia na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00, podczas której dziękować będziemy Bożej Opatrzności za mijający rok i prosić o błogosławieńtwo dla naszej parafii na czas nowego roku. po Mszy św. odprawimy nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

1 stycznia czyli w Nowy Rok, na zakończenie oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Msze św. sprawowane bedą o godzinie:

9:30, 11:00, 13:00 i 18:00.

Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. Przypominamy, że Uroczystość ta jest jednym z tzw. świąt nakazanych, w związku z czym na mocy pierwszego przykazania kościelnego jesteśmy zobowiązani tego dnia do uczestniczenia we Mszy św. Nie rozpoczynajmy więc nowego roku od grzechu ciężkiego, ale zawierzmy ten czas Roku Pańskiego 2020 Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Maryi.

Jak przyjęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie

List do Kolosan