Święty Michale Archaniele wspomagaj nas!

Figura św. Michała Archanioła

23 marca 2020

W czasie, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, a ludzkość boi się o swoje zdrowie i życie, w sposób szczególny uciekamy się pod opiekę naszych świętych patronów. W poniedziałek, 23 marca 2020 r. w naszym kościele została ustawiona figura św. Michała Archanioła, którego prosimy o szczególną opiekę, pomoc i obronę przed wszelkimi zagrożeniami - zarówno tymi duchowymi jak i cielesnymi.

Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, którzy ufundowali figurę św. Michała Archanioła dla naszej parafii. Postanowili oni pozostać anonimowi. Wszystkich parafian prosimy jednak o modlitwę w intencji fundatorów i ich rodziny. Zachęcamy też do osobistej modlitwy do św. Michała tzw. małym egzorcyzmem ułożonym przez papieża Leona XIII:

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy,
a Ty, wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym święcie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości.

św. Augustyn